wyroki.pl

masz wyrok? zleć windykację on-line

windykomat.pl

masz fakturę? zleć windykację on-line

Jesteś tutaj

Rozwiązanie problemu opłat półkowych

Praktyki pobierania przez sieci handlowe od swoich dostawców tzw. opłat półkowych od kilku lat stanowią poważny problem. Wysokość nakładanych opłat powoduje, że współpraca producentów z marketami balansuje często na granicy opłacalności. Zdarzają się sytuacje, w których pobierane opłaty przekraczają możliwości dostawców, doprowadzając do ich upadku. Coraz więcej producentów decyduje się na odzyskanie swoich należności. Świadomość problemu wzrasta i dostawcy coraz częściej sami szukają firmy, która zajmie się odzyskaniem pobranych od nich opłat półkowych.

 

Branże, których dotyczy problem opłat półkowych.
Początkowo z opłatami półkowymi spotykali się przede wszystkim producenci żywności. Z czasem problem zaczął się rozrastać. Krajowe i międzynarodowe wielobranżowe sieci handlowe zaczęły pobierać opłaty od dostawców niemal wszystkich oferowanych przez siebie produktów [spożywczych, chemicznych, przemysłowych, odzieżowych]. Dzisiaj coraz częściej opłaty półkowe dotyczą również firm współpracujących z marketami budowlanymi i sieciami sprzedającymi sprzęty RTV i AGD.  

 

Sposoby rozwiązywania spraw opłat półkowych.
Większość spraw trafia na drogę postępowania sądowego. Decydując się na to rozwiązanie musimy mieć świadomość, że postępowanie sądowe bywa czasochłonne – w zależności od lokalizacji sądu sprawy trwają od roku do nawet 5 lat. Wpływ na finał sprawy ma zdobyta wiedza procesowa i doświadczenie podmiotu reprezentującego dostawcę. Warto więc przekazać swoją sprawę firmie windykacyjnej czy kancelarii prawnej, która posiada już odpowiednie doświadczenie w tym zakresie. Idealnie, gdy może przedstawić referencje od swoich klientów lub zaprezentować przykładowe wyroki korzystne dla dostawców.

Szybszym rozwiązaniem jest zawarcie ugody między dostawcą a siecią handlową - część spraw zostaje zakończona właśnie w ten sposób. Decyzję o podjęciu działań zmierzających do zawarcia ugody zawsze podejmuje klient. To on decyduje czy warunki ugody są dla niego satysfakcjonujące.

 

Jakie są kwoty roszczeń?
Wysokość roszczeń, których dochodzimy dla naszych klientów jest bardzo różna. W portfelu spraw znajdują się wierzytelności w wysokości od kilkudziesięciu tysięcy złotych do ponad 5 mln złotych. 

 

Do pobrania - zostaw swój mail

Dziękujemy za zainteresowanie. Aby pobrać plik zostaw swój adres e-mail