Jak działa firma windykacyjna?

Jak działa firma windykacyjna?

W dobie coraz większej inflacji wiele przedsiębiorstw odnotowuje zatory płatnicze, których nie potrafią sami rozwiązać. Z pomocą przychodzi firma windykacyjna. Przyjrzyjmy się jak działa firma windykacyjna, jakich używa narzędzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy windykacyjnej.

Firma windykacyjna i jej specjaliści

Duża firma windykacyjna zazwyczaj zatrudnia kilkudziesięciu lub więcej, specjalistów z różnych branż. Dostęp do takiego ogromu wiedzy skutkuje szybkim i pewnym odzyskaniem zaległości od dłużników. Najbardziej renomowana firma windykacyjna nie ograniczy się wyłącznie do negocjatorów i ekonomistów, ale da do wykorzystania własne kancelarie prawne co umożliwi im samodzielnie przeprowadzenie wszystkich rodzajów windykacji na każdym etapie.

Firma windykacyjna, a nowoczesne technologie.

Nowoczesna firma windykacyjna wykorzystuje nowatorskie technologie w procesach windykacyjnych. Warto tu wspomnieć o w pełni zautomatyzowanym narzędziu wspomagającym nie tylko firmy windykacyjne, ale przede wszystkim przedsiębiorców jakim jest platforma on-linowa Debtlink. Narzędzie dostępne w formie wygodnego interfejsu w przeglądarce internetowej pozwala natychmiast rozpocząć windykację zanim skontaktujemy się z firmą windykacyjną i rozpoczniemy odzyskiwanie zaległości w klasyczny sposób. Innym narzędziem jest Windykomat. Windykomat podobnie jak Debtlink dostępny jest przez przeglądarkę internetową zapewniając wgląd w swoje sprawy. W tym przypadku możemy śledzić nie tylko postępy w przekazanych sprawach do windykacji, ale otrzymujemy rekomendacje dotyczące dalszych działań jakie daje nam firma windykacyjna, dzięki czemu mamy realny wpływ na przebieg windykacji. Oba narzędzia zapewniają dostęp 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dostępne są przez przeglądarkę lub w formie aplikacji na systemy Android i iOS.

Czy proces windykacji może być bezkosztowy?

Od blisko dziesięciu lat jest możliwość odzyskiwania kosztów prowadzonej windykacji. Kosztem windykacji jest oczywiście wynagrodzenie jakie pobierze firma windykacyjna. W takim przypadku wierzyciel ma możliwość odzyskania całej kwoty bez ponoszenia kosztów wynikłych z opłat jakie pobrała firma windykacyjna.

Czym kierować się podczas wyboru firmy windykacyjnej?

Wbrew pozorom branża windykacyjna jest bardzo dynamiczna i ciągle się zmienia. Przy wyborze firmy windykacyjnej należy zwrócić szczególną uwagę na zdobyte doświadczenie, staż w branży, kompleksowość usług czy zaplecze technologiczne. To atuty najlepszych firm windykacyjnych na rynku.

Rafał Woliński

 


Deprecated: Plik z Motyw nieposiadający footer.php uznawany jest za przestarzały od wersji 3.0.0! Nie istnieje żadna alternatywa. Proszę zawrzeć w motywie szablon footer.php. in /saf/web/www_saf_com_pl/wp-includes/functions.php on line 6078